Hírek,  Magazin

Trump tévedése: A Mattelt országként említi

Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke, nemrégiben egy figyelemfelkeltő megjegyzést tett a Mattel nevű játékgyártó céggel kapcsolatban, amelyet véletlenül egy országnak nevezett. Az elnök szavai szerint a tarifákat „félreértik” az üzleti világban, és a Mattelt hozta fel példaként arra, hogy egy ország hogyan gondolkodik a válaszlépésekről. Ez a megnyilvánulás különösen érdekes, mivel a közelmúltban az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok megállapodtak egy tarifákról szóló egyezményről, amely néhány árucikk kereskedelmét érinti a két ország között.

A Mattel a világ egyik legismertebb játékgyártó cége, a Barbie babák gyártásáról híres, és a Trump által tett kijelentés sokak számára meglepetést okozott. A politikai elemzők szerint ilyen megnyilvánulások tovább növelhetik a már amúgy is feszültséggel terhelt kereskedelmi kapcsolatokat az Egyesült Államok és más országok között. Az elnök szavai a gazdasági helyzetre is rávilágítanak, mivel a Trump-adminisztráció gyakran hangoztatja a tarifák bevezetésének szükségességét a hazai ipar védelme érdekében.

A Mattel említése mellett Trump kijelentette, hogy „nincs kedvenc” választása a következő pápát illetően, ami szintén felkeltette a sajtó figyelmét. Az ilyen megnyilvánulások azt mutatják, hogy Trump, aki a politikai színpadon már hosszú ideje aktív szereplő, nem riad vissza a szokatlan, vagy akár zavarba ejtő kijelentésektől.

Közben a politikai események nem álltak meg Észak-Amerikában. Kanadában a választások közeledtével Mark Carney, a Liberális Párt vezetője, a BBC-nek nyilatkozott, hangsúlyozva, hogy a két ország közötti partnerségnek a kanadai feltételeknek kell megfelelnie. A Liberális Párt győzelme, amely várható volt, komoly üzenetet küldött Trumpnak és az Egyesült Államok politikai vezetésének. Carney támogatóinak öröme a választások éjszakáján megmutatta, hogy a kanadai politikai táj folyamatosan változik, és a választók egyre inkább a jövőbeni viszonyokra összpontosítanak.

A választási kampány során a szavazók körében végzett felmérések rávilágítottak arra, hogy mi foglalkoztatja legjobban a kanadai állampolgárokat. A BBC kérdésére a választók elmondták, hogy a legfontosabb ügyek közé tartozik a gazdaság, a szociális egyenlőség és a környezetvédelem. Ezen kívül sokan kiemelték, hogy a kanadai és az amerikai politikai elképzelések közötti eltérés is jelentős, különösen a kereskedelem és a környezetvédelmi szabályozások terén.

A tűzoltóság által indított eljárás keretében egy 19 éves fiatalembert gyújtogatás vádjával letartóztattak, mivel a tűz, amit elindított, több mint 15,000 hektárnyi területet égetett fel. Az Egyesült Államok egészségügyi minisztere kedden bejelentette, hogy az ország nyolc elterjedt mesterséges ételszínezék használatát betiltja, ami különösen a reggeli gabonapelyheket érinti. Ez a lépés a közegészségügyi aggályok miatt vált szükségessé, és várhatóan komoly hatással lesz az iparágra.

Miközben a kanadai politikai helyzet fejlődött, Trump második ciklusának kezdetén máris jelentős változásokkal néz szembe. A viharos kezdet, amelyet konfliktusok, költségvetési megszorítások és számos végrehajtási rendelet jellemez, folytatódni látszik. A választási eredmények és az azt követő politikai események figyelemmel kísérése elengedhetetlen ahhoz, hogy megértsük, hogyan alakul a jövőbeni amerikai-kínai kapcsolatok dinamikája, valamint milyen hatással lesz ez a globális gazdasági helyzetre.

Forrás: https://www.bbc.com/news/videos/cn4q950zxgqo

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük